000000000000 |
---|
XXI Міжнародна науково-практична конференція
Проблеми розвитку соціологічної теорії
Воєнні виклики, суспільні реакції та концептуальні рефлексії
«Проблеми розвитку соціологічної теорії» – це щорічна міжнародна науково-практична конференція, яку проводить факультет соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка у партнерстві з Інститутом соціології Національної академії наук України та Соціологічною асоціацією України з метою наукового обговорення основних тенденцій розвитку українського суспільства та української соціології.
Цьогорічна тема конференції:
Воєнні виклики, суспільні реакції та концептуальні рефлексії
Концепція конференції
Суспільна динаміка та соціальні трансформації в Україні на третьому році повномасштабної війни характеризується невизначеністю, обумовленою складною динамікою та взаємодією глобальних, регіональних та національних факторів у переплетінні їх різних аспектів – від геополітичних та економічних до інформаційних та культурних.
Мінлива динаміка війни, її складний та затяжний характер генерують нові суспільні та інституціональні виклики, ризики, але й актуалізують потребу нового соціального досвіду та підходів, у тому числі концептуальних соціологічних до розуміння соціальної реальності, що трансформується в Україні та глобальному світі. Адже будь-яка війна, і нинішня російсько-українська не є виключенням, є не лише військово-технічним зіткненням держав та армій, але й протистоянням суспільств, їхніх соціально-психологічних та організаційних можливостей, психологічної стійкості людей та стійкості державних інституцій, витримки та ресурсів внутрішньої солідарної взаємодії.
В сучасних соціологічних дослідженнях та теоретичних рефлексіях відбувається переосмислення цієї нової соціальної реальності та соціального досвіду, набутого перед викликами війни. «Воєнні» контексти цих суспільних динамік та трансформацій від реально практичних до комунікаційно-мережевих, від різних маніфестацій солідарності до соціальних розколів та конфліктів, наявних та латентних, вже стали предметом активних соціологічних досліджень та концептуалізацій і не лише в Україні.
Метою конференції є спроба осмислення соціального досвіду перебування у затяжній війні українського суспільства, вивчення різних суспільних реакцій на неї, досліджень та концептуальних рефлексій на суспільне буття та соціальну реальність в умовах війни.
Конференція проводиться в дистанційному режимі
з використанням online-платформи Zoom. Усі лінки можна знайти в програмі конференції.
План роботи конференції:
10.00 - 12.30 | Пленарна сесія
13.00 - 15.00 | Секція 1. Єдність у різноманітті чи поляризація: як війна змінює українське суспільство?
13.00 - 15.00 | Секція 2. Соціологія в контексті криз: адаптація, ідентичність та соціальна взаємодія
3. Інформаційна війна та цифрова солідарність: роль комунікацій в умовах агресії
15.00 - 17.00 | Панельна дискусія: "Українські біженці в Європі: теоретичне осмислення досвіду інтеграції та намірів щодо повернення"
15.00 - 17.00 | Панельна дискусія: "Інформаційна війна та цифрова солідарність: роль комунікацій в умовах агресії"
15.00 - 17.00 | Круглий стіл: "Українська соціологія під тиском невизначеності: інструменти, етика, достовірність"
Важливі дати:
25.11.2024 крайній термін реєстрації для участі в конференції;
04.12.2024 оприлюднення та розсилання програми конференції;
06.12.2024 проведення конференції;
10.12.2024 крайній термін для подання тез.
Формат і місце проведення:
Конференція відбудеться в онлайн режимі із застосуванням дистанційних технологій. Для охочих факультет соціології може організувати участь з аудиторій факультету.
Адреса проведення: м. Київ, просп. Глушкова 4-Д, факультет соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, к. 504.
Посилання на відеоконференції будуть вказані у програмі конференції, яка розсилатиметься учасникам напередодні початку роботи конференції.
Умови участі:
Робочі мови конференції: українська й англійська.
Для участі у конференції слід до 25 листопада 2024 року включно:
-
Заповнити форму учасника конференції: https://forms.gle/MefVriw83Tev8BPw5
-
Для публікації тез до 10 грудня надіслати на електронну адресу оргкомітету org@soc.univ.kiev.ua електронний варіант тез у файлі формату docx (назва файлу «Номер напряму роботи конференції»_«Прізвище та ім’я доповідача латинкою» (Наприклад: 1_PetrenkoPetro.docx). Один доповідач може виступати автором або співавтором лише в одній публікації. Публікації з більш ніж двома співавторами до публікації не приймаються. Максимальний розмір тез: 5 сторінок, включно з переліком джерел.
Вартість участі у конференції:
Участь у конференції – безкоштовна.
За результатами конференції буде видано збірку матеріалів у електронному вигляді та розміщено її у відкритому доступі.
Вимоги до оформлення тез
Тези мають відповідати змісту доповіді на конференції та містити авторські здобутки учасників. Авторами тез можуть бути одна або дві особи, які презентують на конференції результати свого наукового пошуку. Тези, де серед авторів перелічені 3 або більше осіб, не будуть допущені до публікації.
Шрифт тез – Georgia. Текст тез подається 14 розміром шрифту. Вирівнювання за шириною сторінки. Міжрядковий інтервал – 1. Поля: верхнє – 2; нижнє – 2; ліве – 1,5; праве – 1,5. Відступ абзацу – 1,25 см. При оформленні тез слід уникати напівжирних виділень та зайвих виділень курсивом. Між абзацами одного стилю в тексті не має бути зайвих інтервалів, а між словами – зайвих (подвійних чи потрійних) пробілів. Слід розрізняти дефіс («-» ставиться в двоскладових словах, наприклад, «жовто-блакитний») та тире (« – ») ставиться між членами речення («Україна – незалежна держава») та для позначення часових проміжків у роках («1991–2022 роки»). Усі абзаци в тексті мають бути виставлені у налаштуваннях електронного документу (наприклад, у меню «Параметри сторінки» у Microsoft Word), а не знаками табуляції чи тим паче пробілами. У разі використання римських цифр варто використовувати латинські, а не кириличні літери («XVI ст.»). Посилання на літературу в тексті тез варто робити за таким стандартом [Вебер, 2019: с. 33] або [Weber, 1986: p. 45], а не за застарілим стандартом [1, с. 33]. Будь-які вставні елементи у тексті (таблиці, рисунки, ілюстрації) мають бути вирівняні за центром сторінки та підписані курсивом шрифтом Georgia 12 розміру із вирівнюванням за лівим краєм сторінки з урахуванням стандартного абзацу в 1,25 см. Зміст табличок також подається 12 розміром, без абзаців на початку кожного з рядків.
Шапка над текстом тез подається у вигляді таблиці завширшки у 18 см, яка має дві секції – 12 см та 6 см відповідно. У лівому більшому стовпці подається прізвище та ім’я доповідача або доповідачів. Спочатку має іти прізвище, а потім ім’я. Якщо тези подають 2 автори, то їхні прізвища й імена подаються в окремих рядках. Прізвища та імена виокремлюються напівжирним шрифтом без курсиву (14 розмір, Georgia). Наприкінці рядка із прізвищем автора тез має іти посторінкова виноска із римською нумерацією. У виносці подається інформація про автора у такому порядку: науковий ступінь (якщо є), вчене звання (якщо є), посада, організація (наприклад, доктор соціологічних наук, професор, завідувач кафедри теорії та історії соціології, Київський національний університет імені Тараса Шевченка). Зверніть увагу, що назви навчальних закладів та інституцій мають подаватися без скорочень та абревіатур, за винятком «НАН України». Після імені автора (авторів) в наступному рядку має іти робоча електронна пошта автора-кореспондента (напр., artemiydeineka@knu.ua). В наступному рядку має йти лінк на ORCID-сторінку автора-кореспондента (напр., https://orcid.org/0000-0002-9266-5506). Після цього лінку має йти один порожній рядок, а після нього – назва доповіді (напівжирний шрифт Georgia 16 розміру). У правій секції шапки тез конференції 10 розміром шрифту Georgia подаються дані про збірку тез конференції у такому вигляді: Проблеми розвитку соціологічної теорії: воєнні виклики, суспільні реакції та концептуальні рефлексії. Матеріали ХXI Міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми розвитку соціологічної теорії: воєнні виклики, суспільні реакції та концептуальні рефлексії» (6 грудня 2024 року, Київський національний університет імені Тараса Шевченка). – К.: Видавництво «Наукова столиця», 2024. – *** с.
Перелік використаних джерел подається через абзац після завершення тексту тез конференції. Переліку джерел має передувати слово ЛІТЕРАТУРА, записане великими літерами. Вирівнювання списку літератури (включно зі словом ЛІТЕРАТУРА) має відбуватися за лівим краєм сторінки на відступі 1,25 см від краю сторінки з абзацом на ділянці 2,5 см. Для оформлення джерел необхідно скористатися сайтом http://vak.in.ua/. Приклад правильного оформлення джерел: Третьяк Л. Н. Технологія виробництва пива з заданими властивостями / Л. Н. Третьяк, 2012. – 464 с. Список джерел має бути пронумерований автоматично (наприклад, через інструмент «нумерація» у Microsoft Word), а не вручну автором. Перелік джерел має бути впорядкований за абеткою, а не за порядком згадування, чи якось інакше. Спершу мають іти кириличні джерела, а потім іноземні (з іменами та назвами, записаними латинкою).
Для оформлення тез наполегливо рекомендуємо вам скористатися шаблоном у docx форматі, який ми підготували.
Для студентів та аспірантів обов’язковою є рецензія наукового керівника.
Подаючи тези до оргкомітету, автори тим самим засвідчують, що під час проведення дослідження і підготовки доповіді (тез) вони дотримувались етичних вимог, зокрема, Кодексу етики Міжнародної соціологічної асоціації (ISA), Кодексу соціолога Соціологічної асоціації України (САУ).
Максимальний розмір тез: 5 сторінок, включно з переліком джерел
УВАГА!
Оргкомітет залишає за собою право здійснювати відбір і редагування надісланих матеріалів. Всі тези пройдуть обов’язкову перевірку на унікальність за допомогою сервісу «Unicheck». Роботи, що містять елементи плагіату, будуть відхилені.
Звертаємо вашу увагу, що тексти із більш ніж двома співавторами прийматися не будуть. Крім того, одна особа може фігурувати як автор або співавтор лише в одній публікації. Реєстраційну форму має заповнювати кожен співавтор окремо (при цьому вказуючи електронну скриньку одного й того самого автора-кореспондента, тобто автора, чия електронна адреса вказуватиметься в збірці тез для листування із зацікавленими читачами). Автори несуть відповідальність за підбір і достовірність наведених фактів, цитат, статистичних даних, власних назв.
СКЛАД ОРГАНІЗАЦІЙНОГО КОМІТЕТУ
Голова оргкомітету – Валентина ЧЕПАК, д.соц.н., професор, декан факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Співголова оргкомітету – Віктор СТЕПАНЕНКО – д.соц.н., головний науковий співробітник Інституту соціології Національної академії наук України, професор кафедри теорії та історії соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Члени оргкомітету
-
БЕЗРУКОВА Ольга, д.соц.н., доцент, завідувач кафедри галузевої соціології факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
-
БОНДАРЕНКО Микола, PhD з соціології, асистент кафедри галузевої соціології факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
-
ГОРБАЧИК Андрій, к.ф.-м.н., професор кафедри методології та методів соціологічних досліджень факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
-
ДЕЙНЕКА Артемій, к.соц.н., заступник декана, асистент кафедри теорії та історії соціології факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
-
ЗЛОБІНА Олена, д.соц.н., професорка, завідувачка відділу соціальної психології Інстиуту соціології Національної академії наук України;
-
ІВАЩЕНКО Ольга, к.ф.н., доцентка кафедри соціальних структур та соціальних відносин факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
-
КУЦЕНКО Ольга, д.соц.н., професор кафедри соціальних структур та соціальних відносин факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, професор-дослідник Фонду Ейнштейна в Берлінському технічному університеті, віце-президент з організації і координації міжнародної діяльності Соціологічної асоціації України;
-
МАЗУРИК Олег, д.соц.н., професор, завідувач кафедри соціальних структур та соціальних відносин факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
-
МАЛЕС Людмила, д.соц.н., професорка кафедри теорії та історії соціології факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
-
МОРОЗ Євгенія, к.соц.н., доцентка кафедри теорії та історії соціології факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
-
ПЕТРЕНКО-ЛИСАК Алла, к.соц.н., доцентка кафедри галузевої соціології факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
-
СИДОРОВ Микола, к.ф.-м.н., доцент, завідувач кафедри методології та методів соціологічних досліджень факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
-
СОБОЛЕВСЬКА Марина, д.соц.н., доцент кафедри теорії та історії соціології факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
-
СОКУРЯНСЬКА Людмила, д.соц.н., віцепрезидентка Соціологічної асоціації України, професорка Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.
-
СУДАКОВ Володимир, д.соц.н., професор, завідувач кафедри теорії та історії соціології факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
-
ФЕДОРЕНКО Ольга, к.соц.н., асистентка кафедри соціальних структур та соціальних відносин факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка
-
ЧЕРНИХ Геннадій, к.соц.н., асистент кафедри галузевої соціології факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
-
ШИРОКОВА Маргарита, секретар оргкомітету, к.соц.н., доцент кафедри соціальних структур та соціальних відносин факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Секретар оргкомітету: Маргарита ШИРОКОВА;
Технічні адмістратори конференції: Микола БОНДАРЕНКО, Артемій ДЕЙНЕКА, Євгенія МОРОЗ, Ольга ФЕДОРЕНКО, Геннадій ЧЕРНИХ.
Контакти:
Web: https://socknu.wixsite.com/issues2024
Е-mail: org@soc.univ.kiev.ua
Довідки за телефоном: 068-974-26-23
Секретар конференції: к.соц.н. Маргарита Широкова (shyrokova@knu.ua)
Організатори:
Факультет соціології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка
Інститут соціології Національної академії наук України