top of page

Реєстрація

Для участі у події "Українське суспільство в умовах війни", будь ласка, зареєструтейся:

Пленарна секція

20 квітня 11:00 - 13:00

Українські соціологи та соціологині не лише працюють в нашій країні, але й відслідковують ситуацію наших громадян за кордоном, долучаються до проведення як академічних досліджень, так і аналітичної діяльності, беруть участь у міжгалузевих проєктах. Тож під час пленарної секції конференції ми запропонуємо вам зануритися в таке багатоманіття сфер застосування соціологічного знання і познайомитися з результатами актуальних досліджень. 

Стратегії адаптації вимушених мігрантів з України в Німеччині та перспективи їх повернення

Тетяна Панченко

Specialist ifo Center for International Comparisons and Migration Research y Ifo Institute for Economic Research

Місто в театрі: облаштування суспільного життя під час облоги

Дарина Вільхова

Дослідниця Центру просторових технологій

Дослідження образу дому під час війни

Алла Петренко-Лисак

Доцентка факультету соціології

Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Воркшопи

завантаження (1).png
Фото Таня.png

21 квітня 11:00-12:00

1

LimeSurvey: як запрограмувати анкету та провести онлайн-опитування?

від Тетяни Скрипченко 

старшої аналітикині СГ «Рейтинг»

Гугл-форми - чудовий інструмент, щоб зібрати заявки на участь у вашій події. Але водночас не дуже зручний інструмент для проведення онлайн-опитувань, що користується попитом серед соціологічної спільноти через брак фінансування. Але чи є зручніші альтернативи? Напевно, ви вже чули назви сервісів для опитувань через Інтернет. Хороша новина в тому, що для студентів та студенток факультету відкритий доступ до користування LimeSurvey. Тож давайте під час воркшопу розбиратися, як його застосувати та підлаштувати під свої потреби. Зверніть увагу, що для участі у воркшопі вам НЕ потрібен доступ для Lime Survey.

21 квітня 12:00-13:00

2

Соціологічні оціночні дослідження: як зрозуміти вплив проєкту на суспільство?

від Ніни Шепель

виконавчої директорки ГО «Центр соціального аудиту»

Зображення4.jpg
Ніна.png

Усі ми знаємо про важливість соціологічної інформації для прийняття обґрунтованих рішень, розробки ефективних політик, створення успішних проєктів. Проте, не завжди задумуємося, що після впровадження нашої ідеї необхідно знову повернутися до соціологічного дослідження. Саме за допомогою соціологічних досліджень з оцінювання ми можемо зрозуміти, чи був наш проєкт вдалим, чи досяг своїх цілей, чи зробив свій позитивний вплив на наше суспільство. Під час воркшопу Ніна Шепель детальніше розкаже нам, як проводити такі дослідження, як обрати критерії для оцінювання проєкту, в чому цінність такої оцінки.

21 квітня 13:00-14:00

3

Опитування у смартфоні: як це працює?

від Дениса Денисенка

генерального директора «ОперСо»

Фото Денис.png
logo (1).png

Банкінг, електронні документи, поштові пересилки, імейл, соц мережі, месенджери, відеодзвінки, таксі - що об'єднує усі ці сфери? Кожна з них має свою низку зручних мобільних додатків, які вже давно стали для нас чимось абсолютно буденним. Під час воркшопу ви матимете нагоду крізь призму мобільного додатку подивитися на соціологічні опитування. Адже нашим гостем буде Денис Денисенко, генеральний директор "ОперСо". Денис поділиться з учасниками та учасницями воркшопу досвідом застосування мобільного додатку в компанії "ОперСо", розкаже, як працюють опитування у смартфоні і в яких випадках їх доречно використовувати. Тож не пропустіть захід, аби залишатися в курсі усіх інновацій нашої галузі

Qualitative_Research_Guide_hero.png

21 квітня 19:00-20:00

4

Якісні дослідження: від ідеї до польового етапу

від Катерини Цимбал

дослідниці

Катя.png

Чи знайома вам така ситуація: ви мали чудові ідеї для соціологічного досліджень, актуальні дослідницькі питання, але не знали, як підступитися до теми, як все реалізувати? Чимало дослідників та дослідниць на перших етапах своєї кар’єри зіштовхуються з цим. Тож пропонуємо послухати поради від досвідченої колеги – Катерини Цимбал. На воркшопі ми зануримося в особливості якісної методології – дізнаємося чому і в яких випадках варто обирати якісні методи, у чому їх складність і підступність, коли варто зупинитися на фокус-групах, а коли обрати глибинні інтерв’ю. Також Катерина поділиться з нами своїм досвідом складання вдалих працюючих гайдів та налаштування респонеднтів(-ок) на щиру бесіду.

Презентація книжки

21 квітня 18:00-19:00

«Точка розходження: соціологія та економіка у тіні своїх витоків»

Презентація монографії Володимира Шелухіна

модератор - Артемій Дейнека

Усі ми зачитуємося нон-фікшеном, збираємо полички книжок, чекаємо на вихід нових збірок, регулярно перевіряємо, над яким перекладом зараз працює Наш Формат. Але як щодо нон-фікшену від наших українських авторів та авторок? Буває, що пропускаєте нове видання? Тож пропонуємо вам долучитися до презентації монографії українського соціолога, молодого вченого  - Володимира Шелухіна. А нижче пропонуємо невеликий тизер книжки:

Зображення4.png
ФОто ВОлодимир.png

❓Чому спроба оновити соціологічну теорію за рахунок економічної викликала наприкінці ХХ ст. значний спротив у фахових колах? Чому сучасні спроби альтернативного оновлення, такі ж проблемні, як і попередня – здійснена у рамках теорії раціонального вибору? 
📖Соціологія та економіка зорієнтовані на відмінні епістемологічні принципи, коріння яких суттєво далі дисциплінарного періоду історії обох наук. У книзі проблематизований зв’язок соціології та Просвітництва й проаналізовані романтичні витоки соціологічного теоретизування. Автор доводить, що розходження між соціологією та економікою лише на позір методологічні, а в змісті й далі продовжують епістемологічну полеміку між просвітницьким та романтичним поглядом на соціальну реальність.

З фрагментами праці можна ознайомитися тут:
Vox Ukraine (https://bit.ly/vox_l) та Соціологічний часопис (https://bit.ly/svoie_l)

Якщо бажаєте отримати примірник, будь ласка, скористайтеся цією формою: https://forms.gle/WEd9drhdRzedtaXm8.

bottom of page